1,331
edits
(Started councillor table) |
(→Councillors by ward: Started 1934 to 1905 section and 1871 - 1905 section) |
||
Line 11: | Line 11: | ||
== Councillors by ward == | == Councillors by ward == | ||
=== 1993 | === 1993 to 1994 === | ||
Commissioners | Commissioners | ||
=== 1934 | === 1934 to 1993 === | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
!colspan="13" |Wards | !colspan="13" |Wards | ||
Line 24: | Line 24: | ||
!colspan="3" style="text-align: center;" | [[South Ward]] | !colspan="3" style="text-align: center;" | [[South Ward]] | ||
|- | |- | ||
| | |1993 | ||
<!-- NORTH | <!-- NORTH WARD --> | ||
|rowspan="2" style="text-align: center;" | [[Dennis Whelan]] | |rowspan="2" style="text-align: center;" | [[Dennis Whelan]] | ||
|rowspan="3" style="text-align: center;" | [[William Roebuck]] | |rowspan="3" style="text-align: center;" | [[William Roebuck]] | ||
|rowspan="4" style="text-align: center;" | [[Carolyn Ingvarson]] | |rowspan="4" style="text-align: center;" | [[Carolyn Ingvarson]] | ||
<!-- CENTRE WARD --> | <!-- CENTRE WARD --> | ||
|rowspan="2" style="text-align: center;" | [[Bryan Steele]] | |rowspan="2" style="text-align: center;" | [[Bryan Steele]] | ||
Line 42: | Line 38: | ||
|rowspan="7" style="text-align: center;" | [[David McCloskey]] | |rowspan="7" style="text-align: center;" | [[David McCloskey]] | ||
|- | |- | ||
| | |1992 | ||
|- | |- | ||
| | |1991 | ||
|- | |- | ||
| | |1990 | ||
|- | |- | ||
| | |1989 | ||
|- | |- | ||
| | |1988 | ||
|- | |- | ||
| | |1987 | ||
|- | |- | ||
| | |1986 | ||
|- | |- | ||
| | |1985 | ||
|- | |- | ||
| | |1984 | ||
|} | |} | ||
=== 1905 to 1934 === | |||
{| class="wikitable" | |||
!colspan="13" |Wards | |||
|- | |||
!Year | |||
!colspan="3" style="text-align: center;" | [[North Ward]] | |||
!colspan="3" style="text-align: center;" | [[Centre Ward]] | |||
!colspan="3" style="text-align: center;" | [[South Ward]] | |||
|- | |||
|1934 | |||
|- | |||
|1933 | |||
|- | |||
|1932 | |||
|- | |||
|1931 | |||
|- | |||
|1930 | |||
|- | |||
|1929 | |||
|- | |||
|1928 | |||
|- | |||
|1927 | |||
|- | |||
|1926 | |||
|- | |||
|1925 | |||
|- | |||
|1924 | |||
|- | |||
|1923 | |||
|- | |||
|1922 | |||
|- | |||
|1921 | |||
|- | |||
|1920 | |||
|- | |||
|1919 | |||
|- | |||
|1918 | |||
|- | |||
|1917 | |||
|- | |||
|1916 | |||
|- | |||
|1915 | |||
|- | |||
|1914 | |||
|- | |||
|1913 | |||
|- | |||
|1912 | |||
|- | |||
|1911 | |||
|- | |||
|1910 | |||
|- | |||
|1909 | |||
|- | |||
|1908 | |||
|- | |||
|1907 | |||
|- | |||
|1906 | |||
|- | |||
|1905 | |||
|} | |||
=== 1871 to 1905 === | |||
== See also == | == See also == |